PŁYWANIE NIEMOWLĄT I MAŁYCH DZIECI

Zapisy na zajęcia dla niemowląt i małych dzieci są dostępne stronie Zapisy w kalendarzu.

Należy z menu >> poziom wybrać:BABY 

 

 

1. Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia? 

Są to niedzielne poranki i przedpołudnia. W specjalnie przystosowanym basenie z ciepłą wodą i odrębną stacją uzdatniania wody w Gdańsku Osowej oraz na  Basenie w Kielnie realizujemy 30 minutowe lekcje.

2. Czy można przyjść na jedne zajęcia, żeby zobaczyć czy dziecku się spodoba?

Zdecydowanie nie realizujemy tzw. zajęć jednorazowych – ” żeby zobaczyć czy się dziecku spodoba”. Maleństwo zwykle potrzebuje 3-4 spotkań na akceptację nowego otoczenia: szatnie, hala pływalni, uczestnicy szkolenia, trenerzy…  Mając już kilka lat doświadczeń odradzamy Państwu rezygnację z zajęć po pierwszej czy drugiej lekcji, które zapewne są wielką niewiadomą dla rodziców i nowym doświadczeniem dla dziecka. Żeby zacząć naukę polecamy wykupienie karnetu na jedną z EDYCJI, których nazwy pochodzą od pór roku, w których się rozpoczynają.  Z takiego karnetu zawsze można zrezygnować. Szczegóły zawiera Regulamin pływania dla niemowląt (link)

3. Ile kosztują zajęcia dla niemowląt i małych dzieci w niedzielę?

Każda z EDYCJI obejmuje 9 tygodni, koszt 405 zł. Cena obejmuje: wstęp dziecka, wstęp rodzica i szkolenie. Ta wygodna formuła nie wymaga odwoływania zajęć. Teraz nie musisz już dzwonić, że Twoje niemowlę ma katar, albo że właśnie planujesz wyjazd. Możesz opuścić 2 lekcje pływania z każdej edycji a potem odrobić je w dowolnej formie: popływaj rekreacyjnie lub skorzystaj z naszych lekcji w odpowiedniej grupie.

Rabaty:

1. za drugi karnet w tej samej edycji/edycjach 5%

2. za trzeci karnet w tej samej edycji/edycjach 10%

3. Od kiedy możemy zacząć?

Odkąd dziecko “trzyma” główkę. Zwykle jest to 2,5 – 3 miesiące po urodzeniu. Zacznij wraz z nową edycją lub zapytaj, czy możesz dopisać się jeszcze w trakcie trwającej edycji.

4. Jak zapisać się na zajęcia?

Wypełnij FORMULARZ KONTAKTOWY lub zadzwoń do nas, żeby zapytać o miejsca w grupie rówieśników, którzy prezentują podobny poziom umiejętności. Zapisy prowadzimy cały rok.

5. Czy basen jest przystosowany do zajęć dla niemowląt?

Tak. Wybrana przez nas pływalnia to odpowiedni obiekt. Parametry wody stale są badane przez pracowników pływalni i SANEPID. Temperatura wody w małej niecce ma ponad 30 stopni Celsjusza. Akustyka obiektu jest znakomita, co nie jest bez znaczenia dla komfortu maluszków. Na zajęcia dla niemowląt i małych dzieci przygotowaliśmy specjalne stanowiska do przewijania, kolorowe atestowane zabawki przystosowane do zabawy dla małych dzieci w wodzie.

6. Co zabrać?

Dla dziecka pieluszkę do pływania, kosmetyki, jedzenie, jeśli już chodzi to klapeczki, można ale nie trzeba piankę do pływania. Dla rodzica ćwiczącego z dzieckiem czepek i czyściutkie klapki.

7. Czy na basenie można kupić pieluszkę do pływania?

Na stałe polecamy zakupić pielucho-majtki wielokrotnego użytku, które można prać. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i bardziej przyjazne dla środowiska niż pieluszki jednorazowe. Na pływalni nie ma sklepiku i nie sprzedajemy pieluszek.

8. Czy może na pływalnię przyjść druga osoba?

W miarę możliwości prosimy nie przeszkadzać w zajęciach, bo nasz obiekt jest mały i gdyby każdy z uczestników chciał zabrać ze sobą obserwatora to się po prostu nie zmieścimy. Zachęcamy do skorzystania w tym czasie z niecki sportowej. Wejście dla dorosłych 20 zł, dla dzieci i młodzieży 12 zł. Jeśli już zabierasz osobę towarzyszącą i ma ona oglądać zajęcia na hali basenu to pamiętaj, że musi się przebrać w strój sportowy: t-shirt, krótkie spodenki lub legginsy, czyste basenowe klapki

9. Jak wygląda takie szkolenie?

Trzeba by wielu stron, żeby opisać na czym opiera się obecny program, bo jest efektem wielu lat doświadczeń i poszukiwań. Nadrzędnym celem szkolenia jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych małych pływaków. Chcemy pokazać rodzicom i ich dzieciom, gdzie i jak mogą się bezpiecznie bawić w wodzie. Maluchy szybko nabywają umiejętności, które pomogą im bezpiecznie korzystać, a potem wyjść z wody. Kilkumiesięczne niemowlęta przygotowujemy do nurkowania, dzieci już chodzące same skaczą do wody, a dwulatki przepływają ok 1-2 m pod wodą. Zajęcia trzy i czterolatków to wstęp do pływania samodzielnego, bez udziału rodziców: pływają strzałką, nurkują na głębokość 0,9 m, samodzielnie nabierają powietrze pływając na brzuszku.

 

 

PŁYWANIE DLA DZIECI STARSZYCH, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

 

1. Ile razy w tygodniu są lekcje pływania?
Nasz grafik to nauka pływania w takie dni jak poniedziałek, wtorek, środa, sobota i niedziela. Większość trenuje pływanie raz lub dwa razy w tygodniu, czasem trzy. Chodź regularnie chociaż raz w tygodniu na lekcje pływania, a zobaczysz jak szybko pojawiają się postępy.
 
2. Ile kosztują lekcje pływania?
Prowadzimy treningi pływackie indywidualne i lekcje grupowe. Szczegóły są w cenniku
Call Now Button